Aktualitātes


"Latvijas aptieka" aicina visus farmaceitus, farmaceitu asistentus, palīgus, kā arī farmācijas nozarē strādājošos iesaistīties Farmaceitu dienas svinībās, kuras visai nozarei jau rīkojam trešo gadu pēc kārtas.

Lieliska kompānija (no pagājušo gada pieredzes, šis ir pasākums, kurā nejūt konkurenci, un visi farmaceiti apvienojas vienuviet), spridzinoša atmosfēra, pozitīva gaisotne, nedaudz azarta, apsveikumi, vērtīgs balvu fonds, muzikāli pārsteigumi, nebijušas sajūtas.

Stunda kolēģu, draugu, paziņu, arī ģimenes lokā, neizkāpjot no sev ērtas vides.

Aicinām pievienoties 25. septembrī plkst. 14.00 Vispasaules Farmaceitu dienai veltītam pasākumam on-line.

Viss, kas būs nepieciešams ir:

dators (pasākuma norises vērošanai) + telefons (balsošanai) ( abi ar interneta pieslēgumu, vai arī divi viedtālruņi – viens kā ekrāns, otrs - balsošanai)

Ieteikums! Labākais veids, kā pavadīt šo stundu – apvienoties ar kolēģiem, draugiem, līdzīgi domājošiem vienā komandā, pie viena datora, vēl labāk - kolektīva ievaros veidot vairākas komandas (katrai komandai savs balsošanas telefons, bet ekrāns var būt viens).

Te būs links uz pieteikšanos.

https://mdplaytime.com/products/farmaceitu-dienas-23-ballite/


Aicinām 8.- 9. klases skolēnus piedalīties unikālā erudīcijas konkursā "Ķīmija un farmācija – no vēstures līdz modernitātei"

Pieteikšanās līdz 25.09.2023.

Konkurss norisinās divās kārtās. Vairāk informāciju par pieteikšanos un dalības noteikumiem lasiet šeit https://izv.lv/2023/09/konkurss-8-9-klases-skoleniem-kimija-un-farmacija-no-vestures-lidz-modernitatei/

Konkurss tiek organizēts un atbalstīts sadarbojoties RTU Inženierzinātņu vidusskola / Farmācijas muzejs / RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte / Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija


dzejas pusnakts muzejā

Sestdien, 2. septembrī plkst. 19:00 aicinām reivotājus, dzejas mīļus, raganas, kristālu meitenes, biologus, tusētājus, mediķus, estētus, neparastā mīļotājus un vienkārši interesentus uz dzejas pusnakti Farmācijas muzeja iekšpagalmā, Riharda Vāgnera ielā 13

Dreskods (tāpat kā dzeja) noskaņās – medicīna, ārstniecības augi, slimības, tabletes, burvestības…

Dzeju lasīs: Dabiskā Ķimene, Sedum acre, Pļava Pļava, Mandragors, Kormak , Aklais Ņurda, Keppra jeb plašāk sabiedrībā pazīstami kā Agnese Radziņa, Alise Bogdanova (@naktsvijoles), Paula Lūcija Lejiņa @puucija, Kaspars Zalāns (@great.inquisition), Kormak, Arno Titovs (@aaarrnooo), Evelīna Andžāne (@e_tece)

Pie dj pults – duo «zālītes»

Pasākums: Publisks

Pasākumu rīko: Dzejas pusnakts un Farmācijas muzejs

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/dzejaspusnakti un https://www.facebook.com/FARMMUZ

BŪSIM ATBILDĪGI PRET SEVI UN PASĀKUMA RĪKOTĀJIEM!!!


Rīgas dzimšanas diena. Vecrīgas muzeji

Farmācijas muzejs Rīgas dzimšanas dienas svētku programmas ietvaros 19.08. no 11.00 līdz 17.00 muzeja pagalmā piedāvā dažādas aktivitātes:

"Ārstniecības augu dārziņā" būs iespēja apskatīt, iepazīt, nogaršot un uzklausīt ieteikumus augu izmantošanā

12.00–13.00

14.00–15.00

16.00–17.00 būs iespēja darboties radošajā darbnīcā "Augu nospiedumi"

Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00

Adrese: Riharda Vāgnera ielā 13

Ieeja muzejā ar ieejas biļetēm. Izglītojošās aktivitātes pieejamas bez maksas.


Farmācijas muzejā apskatāma jauna izstāde "Ūdens vērtība".

Izstāde skatāma no 28.07.2023. līdz 30.04.2024


Ūdens sastāda 60% no pieauguša cilvēka masas, ūdens sedz 71% no Zemes virsmas, un pat Visumā ūdens ir relatīvi bieži atrodams. Ūdens ir cilvēku ikdienas būtiska sastāvdaļa, tāpēc ūdens lietošanas paradumiem jāpievērš īpaša vērība. Uzturs, veselība, higiēna, ūdens piesārņojums, dzeramā ūdens trūkums, katastrofas – ūdens ir daļa no civilizācijas, ar visām no tā izrietošajām priekšrocībām un trūkumiem.

Farmācijas muzejs šogad savā izstādē īpašu uzmanību pievērš ūdenim, tā nozīmei, izmantojumam, ietekmei uz cilvēka ķermeni un mūsdienu problemātiskos aspektus.

Apmeklētāji aicināti, apmeklējot izstādi, arī nobaudīt Valmieras minerālūdeni uz vietas.Muzeju nakts Farmācijas muzejā


Jau šo sestdien būs gada lielākais notikums: Muzeju nakts! Kā katru gadu, arī Farmācijas muzejs ir sagatavojis īpašu programmu ar tēmu "Labu jūtu radīšana" :

Piestāj, pavingro! (sadarbībā ar LU P. Stradiņa Medicīnas koledžas studentiem) - Pirms nokļūst muzejā cilvēkus izkustinās un izvingrinās LU P. Stradiņa Medicīnas koledžas studenti

Atpūtini prātu, nodarbini rokas! - apmeklētāji varēs darboties praktiski radot savus unikālus zīmējumus uz auduma

Alķīmiķis burās! - Alķīmiķis radīs vēl Farmācijas muzejā neredzētas burvestības un pārbaudīs apmeklētāju zināšanas

Izvingrini pirkstiņus! - Apmeklētāji varēs iemācīties kā locīt tūtiņas drogu uzglabāšanai

Izbaudi smaržu! (ar pirtniekiem Vilni Lejnieku un Ivitu Pičukani) - Kā iegūt vislabākās sajūtas pirtī ierādīs Vilnis Lejnieks un Ivita Pičukane

Atvelc elpu – remdē slāpes! (sadarbībā ar LU P. Stradiņa Medicīnas koledžas studentiem) - Apmeklētāji varēs gūt mirkļa atelpu veldzējoties ar gardu un veselīgu zāļu tēju

Esi radošs, izgudro! - Apmeklētāji varēs izpausties radoši un izgudrot neparastu zāļu nosaukumus

Noķer mirkli! - Apmeklētāji varēs iemūžināt sevi M. Poļa gleznā16. martā Farmācijas muzejā Vecrīgas modināšanas nedēļas ietvaros jaunie un zinātkārie ir aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs:

11:00 un 13:00 būs iespēja Trakā profesora vadībā uzzināt ko jaunu par farmāciju, tās vēsturi un citām interesantām lietam par zālēm, to izgatavošanu un lietošanu.

11:00 - 16:00 būs iespēja praktiski darboties aptiekas laboratorijā un iejusties aptiekas asistenta lomā.

Dalība par ieejas maksu.


Meklē vietu, kur svinēt ģimenes svētkus? Meklē īpašu vietu fotosesijai? Vēlies atzīmēt kādu īpašu dzīves notikumu?

Piedāvājam tos svinēt draugu, radu un kolēģu lokā Farmācijas muzejā, Riharda Vāgnera ielā 13, Vecrīgā.

Jums pieejama konferenču telpa (20-25 cilv.) un iekšpagalms ar ieziemotu aptiekas dārzu.

Papildus piedāvājam īpaši sagatavotas programmas.

Telpas un iekšpagalma nomas cenas ir īpaši draudzīgas.

Izīrējot telpas, Jūs atbalstīsiet muzeju.
Fotogrāfijas un cenrādis www.farmacijasmuzejs.lv
Info. - 26648274BALTĀ NAKTS "Valod sild sird"

03.09.2022.


Pasākums Farmācijas muzeja pagalmā, Riharda Vāgnera ielā 13, ''Baltās nakts'' ietvaros

19:00 TS KĀPNES dzejas izrāde lībiskajā dialektā ''Valod sild sird '', režisors - Kārlis Knospiņš

(dzejas kompozīcija tapusi ar Heli Lāksonenas somu dienvidrietumu dialektā rakstītajiem dzejoļiem, ko latviešu valodā lībiskajā dialektā atdzejojis Guntars Godiņš)

20:15 Latvijas Antidopinga biroja veidotā īsfilma ''Dopinga skartie'', režisors - Dāvids Ernštreits

21:00 Dzejas lasījumi - ''Brīvais mikrofons''

(ikvienam būs iespēja lasīt savu vai iemīļota autora dzeju)

Izrādes «Valod sild sird» abstraktie notikumi risinās baltā telpā ārpus realitātes robežām, uz pieklusinātā fona atainojot krāšņu piedzīvojumu, kurš aptver četru gadalaiku ciklu. Gluži kā laika ritējumam un cilvēku sirds siltuma meklējumiem, arī šim karuselim nav ne noteikta sākuma, ne gala. Iesviežot skatītāju kādā transcendentālā, bet vienlaikus tepat blakus pastāvošā posmā, tiek atklāts stāsts par dzimtās valodas, apkārtējās vides un sevis izzināšanas nozīmību. «Valod sild sird» ir iestudējums kā dzejas kompozīcija.

Pasākuma laikā būs iespēja noskatīties Latvijas Antidopinga biroja (LAB) veidoto īsfilmu ''Dopinga skartie''. Ar šo filmu LAB pievērš uzmanību, ka dopings nav tikai sporta, bet arī sabiedrības veselības problēma, īpaši uzsverot uztura bagātinātāju piesārņojuma risku, kas var radīt neapzinātu antidopinga noteikumu pārkāpumu


Izstāde "Tonizējošo līdzekļu spožums un posts"

Izstāde skatāma no 18.05.2022. līdz 30.04.2023


Izstāde veltīta gan augu valsts, gan ķīmiskajiem tonizējošajiem līdzekļiem un to ietekmei uz veselību, īpašu uzmanību vēršot uz pārmērīgas lietošanas nelabvēlīgajām sekām. Izstādē apskatāmi vēsturiski tonizējošo līdzekļu preparāti no muzeja krājuma, kā arī 21. gadsimtā ražoti uztura bagātinātāji. Botāniskajās ilustrācijās apskatāmi tonizējošas vielas saturoši augi, piemēram, kakao koks.

Atsevišķa izstādes daļa veltīta veselīgai sportošanai bez stimulējošo preparātu izmantošanas. Tajā apskatāms dopinga kontroles inventārs un Latvijas Antidopinga biroja veidotā īsfilma ''Dopinga veikšanas procedūra sportistam''.

Izstāde tapusi sadarbībā ar "BENU Aptieka Latvija" un Latvijas Antidopinga biroju.

Izstāde "Visam savs svars! Svērt vai nesvērt?"

Izstāde skatāma no 18.05.2021. līdz 10.05.2022.


Farmācijas muzejā vēl līdz 2. maijam ir apskatāma izstāde "Visam savs svars. Svērt vai nesvērt?", kurā var aplūkot plašu svaru kolekciju no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma, sākot ar gadsimtu veciem līdz pat mūsdienās ražotiem.

Farmācijas nozare ir cieši saistīta ar svēršanu, gan zāļu izpētes, gan pagatavošanas darbā. Vēstures dati liecina, ka vispirms tika lietoti sviru svari. Mūsdienās visizplatītākie ir elektroniskie. Mūsdienu medicīna jau mēra nanodaļiņas (skaitļa miljardā daļa). Dažādām medicīnas un pētniecības jomām lieto specializētus svarus ar dažādu precizitāti, kas atkarīga no svaru veida un mērīšanas apjoma. Atkarībā no svēršanas precizitātes svarus iedala grupās: rupjās svēršanas svaros (precizitāte līdz 1 g), precīzās svēršanas svaros (precizitāte no 1 līdz 10 mg) un analītiskajos svaros (precizitāte līdz 0,1 mg). Visiem svariem ir savi atsvari, t. i., atsvaru komplekts.